Szanowni Państwo

   W 1995 roku gminy Chotcza, Ciepielów, Iłża i Kazanów utworzyły związek Gmin "Nad Iłżanką", w 2016 roku do związku dołączyła gmina Mirów. Jest to najstarszy związek Gmin na terenie subregionu radomskiego.

   Celem działania Związku jest między innymi: ochrona środowiska doliny rzeki Iłżanki, dbałość o czystość rzeki, rozwój turystyki, przedstawienie walorów i promocja gmin wchodzących w skład Związku. Bardzo ważną rolą jest informacja i edukacja ekologiczna społeczności lokalnej w zakresie dziedzin należących do zakresu działania.

   Z okazji dziesięciolecia istnienia Związku dla wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów przygotowaliśmy sieć 260 km oznakowanych szlaków rowerowych. Jazda na rowerze to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego. Pozwala utrzymać kondycje fizyczną i dobre samopoczucie. Korzystając z roweru można dotrzeć do miejsc, do których nie dojedzie żaden samochód. Jednocześnie jest to najbardziej efektywny i ekologiczny sposób poruszania się. Z tych powodów uznaliśmy, że chcąc dbać o nasze środowisko, musimy stworzyć system dróg sprzyjających rowerzystom.

   Korzystając z pomocy specjalistów wytyczyliśmy szlaki, które zaprowadzą Państwa do wszystkich ciekawych miejsc w naszych gminach, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa. Bez względu na to czy planujecie krótką rodzinną wycieczkę, czy też zamierzacie odbyć kilkudniową wyprawę rowerową po terenie Związku na pewno znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

   Aby ułatwić przygotowanie się do wyjazdu uruchomiliśmy stronę internetową www.ilzanka.pl. Witryna zawiera opis najważniejszych atrakcji każdej z gmin, mapę z naniesionymi szlakami oraz porady dotyczące zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach.

   Życzę udanych wycieczek!!!

Prezes Związku
Artur Szewczyk