Odwiedziło nas: 2772 gości  

VII Rajd Rowerowy szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką - jesienna inauguracja kampanii Mazowieckiej Komendy Policji „Zabłyśnij na drodze”

    W czwartek 3 października 2013 r. rozpoczął się VII Rajd „Po Szlakach Związku Gmin Nad Iłżanką” połączony z jesienną inauguracją kampanii Mazowieckiej Policji „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Imprezę objął patronatem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, insp. Cezary Popławski. Po przywitaniu na starcie przez Przewodniczącego Zgromadzenia ZGNI Andrzeja Moskwę i wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa przez kierownika rajdu Dariusza Zająca 120 uczestników pod nadzorem opiekunów i członków Klubu Turystyki Kolarskiej i Wspinaczki "ADEPT" wyruszyło na rowerach w dwudniową wyprawę z Iłży do Ciepielowa po szlakach Związku Gmin Nad Iłżanką.
    W piątek po przybyciu do Ciepielowa w Publicznym Gimnazjum rowerzystów powitał Artur Szewczyk i Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz. Następnie odbyła się prelekcja dla młodzieży poświęcona bezpieczeństwu niechronionych, funkcjonariusze zaprezentowali uczniom działanie symulatora zderzeń.
    Uczestnicy rajdu – 120 uczniów i opiekunów ze szkół podstawowych z terenu gmin Iłża, Kazanów i Ciepielów - jechali w kamizelkach odblaskowych i w kaskach, promując korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa, chociaż nie obowiązkowych, elementów wyposażenia rowerzysty.
    Kampania „Zabłyśnij na drodze” skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do pieszych i rowerzystów. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze” (dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych) zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też, przy okazji, przypomnieć, m.in. pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie. Pierwsza edycja kampanii miała miejsce jesienią 2008r.


                                                                                             

  
 
 
Związek Gmin "Nad Iłżanką"